Praktyczne stosowanie KSeF – korygowanie faktur i ewidencji - problemy pojawiające się po 1 lutego i 1 kwietnia 2026 r. KSeF 3.0 – zmiana funkcjonalności platformy
TERMIN I MIEJSCE SZKOLENIA
- 13 października 2026 r. od godz. 09.00 - 15:30
- Szkolenie prowadzone jest w formule on-line, (tzw. webinar). Każdy uczestnik dzień wcześniej otrzyma link z dostępem do platformy.
WYKŁADOWCA
Dorota Łabuda - absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach na kierunku pedagogika oraz Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie - studia podyplomowe na kierunku prawo podatkowe. Biegły sądowy z zakresu podatku od towarów i usług przy Sądach Okręgowych w Kielcach i Katowicach, były wieloletni pracownik administracji podatkowej w tym wyspecjalizowanego urzędu skarbowego, posiadający 25 letnie doświadczenie w zakresie prawa podatkowego (podatek od towarów i usług) i prawa proceduralnego (ordynacja podatkowa), Ma status trenera z ramienia Centrum Edukacji Zawodowej Resortu Finansów w zakresie podatku od towarów i usług oraz ordynacji podatkowej. Wieloletni wykładowca kursów i szkoleń, współpracujący między innymi z 16 oddziałami okręgowymi Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Wykładowca Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Kielcach. Jako trener ceniona jest w szczególności za szeroką wiedzę teoretyczną podpartą wieloletnią praktyką urzędniczą, komunikatywność i łatwość nawiązywania kontaktu z uczestnikami.
PROGRAM
- Faktura papierowa, elektroniczna i ustrukturyzowana do tej samej transakcji – którą zaksięgować?
- Prawo do odliczenia VAT z faktur wystawionych poza KSeF.
- Zakupy od nievatowców - czy oni są objęci KSeFem?
- Ujmowanie korekt zakupu i sprzedaży po wejściu w życie KSeF.
- Korekty nie mające wpływu na wartości w ewidencjach (adres, data sprzedaży, termin płatności). Czy trzeba je wystawiać i ujmować w JPK_VAT?
- Wizualizacja faktury ustrukturyzowanej. Zasady używania kodów QR. Czy dopuszczalne są różnice pomiędzy XML a pdf?
- Data wystawienia i data otrzymania faktury ustrukturyzowanej. Ujęcie do VAT, PIT, CIT (przychodowe i kosztowe). Orzeczenie TSUE zmieniające praktykę w podatku naliczonym
- Refakturowanie w dobie KSeF.
- Prawidłowe przeliczenie waluty na fakturze KSeF.
- Najczęstsze błędy w mapowaniu faktur do wzoru FA(3).
- Data sprzedaży na fakturze.
- Faktura zaliczkowa i faktura rozliczeniowa.
- Faktura do proformy 100 %.
- Faktury za częściowe wykonanie usługi.
- Faktury za sprzedaż zagraniczną.
- Faktury korygujące, w tym zbiorcza faktura korygująca.
- Korekta do faktury zaliczkowej i rozliczeniowej.
- Numer KSeF faktury w ewidencjach. Nowe oznaczenia rodzajów dokumentów w JPK_VAT (BFK, DI, OFF) – kiedy należy stosować? Jak korygować ewidencje. Czy należy korygować znaczniki w JPK gdy odliczymy VAT w oparciu o fakturę papierową a w następnym miesiącu znajdziemy ją w KSeF? – pisemne stanowisko resortu finansów
- Tryby offline – kiedy stosujemy ?
- Offline24
- Tryb awaryjny.
- Niedostępność.
- Awaria całkowita.
- Wydawanie faktur w trybach awaryjnych.
- Data wystawienia i data otrzymania faktury w trybie awaryjnym.
- Co jeszcze w zakresie KSeF wejdzie w życie od 1.01.2027 r.?
- Nowe oznaczenia dla faktur
- Tokeny KSeF: wydłużenie okresu ważności
- Faktury z kontekstem biznesowym
- Numer KSeF w informacjach o płatności
- Limity zapytań: nowe reguły dostępu
- Zgłaszanie oszustw przez API
- Rezygnacja z weryfikacji treści faktur.
- Kary i sankcje
- Faktury uproszczone i faktury z kasy fiskalnej.
OPŁATA
- 470 zł brutto od osoby
- 420 zł brutto od osoby - cena dla członków SKwP*
Należność za udział w szkoleniu prosimy wpłacać na rachunek bankowy Oddziału Okręgowego SKwP w Gorzowie Wlkp. Pekao S. A. I Oddział w Gorzowie Wlkp. nr 44 1240 3549 1111 0000 4431 1081
Opłatę prosimy uiścić po otrzymaniu zawiadomienia z potwierdzeniem realizacji szkolenia.
Cena obejmuje:
- wykład wraz z autorskimi materiałami szkoleniowymi
- zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.
W RAMACH SZKOLENIA ZAPEWNIAMY
- udział w szkoleniu, możliwość zadawania pytań,
- materiały szkoleniowe w formie elektronicznej (plik pdf),
- zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu.
INFORMACJE DOTYCZĄCE UDZIAŁU W SZKOLENIU
- Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest pisemne zgłoszenie (przycisk ZAPISZ SIĘ) oraz dokonanie wpłaty najpóźniej na 1 dzień przed terminem szkolenia.
- Karta zgłoszenia jest prawnie wiążącą umową zawartą pomiędzy organizatorem szkolenia a zgłaszającym.
- Rezygnacja za udział w szkoleniu wymagana bezwzględna forma pisemna za pośrednictwem poczty mailowej najpóźniej na 3 dni przed szkoleniem.
- Szkolenie odbędzie przy użyciu platformy do zdalnego prowadzenia zajęć
- Wymagania techniczne: komputer z kamerą i głośnikiem, dostęp do Internetu ( przeglądarka Chrome lub Edge)
- Realizacja szkolenia jest uzależniona od zainteresowania powyższą tematyką.
Materiały i zaświadczenie zostaną wysłane na adres mailowy uczestnika.
Serdecznie zapraszamy!