Kurs Power Query w Microsoft Excel
KURS ONLINE - 25 GODZ. LEK.
Rozpoczęcie kursu 01.02.2025r. godz. 09:00
HARMONOGRAM SPOTKAŃ
1 |
01.02.2025 r. |
sobota |
5 godz. |
09:00 –13:00 |
2 |
03.02.2025 r. |
poniedziałek |
5 godz. |
16:30 – 20:30 |
3 |
04.02.2025 r. |
wtorek |
5 godz. |
16:30 – 20:30 |
4 |
05.02.2025 r. |
środa |
5 godz. |
16:30 – 20:30 |
5 |
08.02.2025 r. |
sobota |
5 godz. |
11:00 – 15:00 |
CEL KURSU
Kurs Power Query w Microsoft Excel dedykowany jest do osób, które chcą korzystać z Power Query w programie Microsoft Excel. Uczestnicy kursu dowiedzą się co to jest i do czego służy Power Query. W ramach zajęć nabędą umiejętność importowania, czyszczenia, przekształcania oraz łączenia danych pochodzących z różnych źródeł, takich jak np.: skoroszyty Excel, pliki tekstowe/csv, pdf, foldery, sieci WEB, bazy danych.
WYKŁADOWCA
Katarzyna Racka- doświadczony specjalista z zakresu analizy i eksploracji danych, nauczyciel akademicki, autor wielu publikacji naukowych oraz wykładowca licznych szkoleń i kursów. Ukończyła Wydział Matematyki Uniwersytetu Łódzkiego kierunku Matematyka specjalności Informatyka z zastosowaniami oraz studia podyplomowe w zakresie Big Data – przetwarzanie i analiza dużych zbiorów danych na Politechnice Warszawskiej, Wydział Elektroniki i Technik Informatycznych.
PROGRAM
- Wprowadzenie do Power Query.
- Główne komponenty Power Query.
- Źródła danych. Zakresy oraz tabele danych.
- Zapytania i połączenia.
- Importowanie danych z pojedynczych zakresów oraz wielu tabel pochodzących z różnych źródeł takich jak np.: skoroszyty Excel, pliki tekstowe/csv, pdf, foldery, sieci WEB, bazy danych.
- Typy danych w Power Query.
- Filtrowanie i usuwanie wierszy.
- Oczyszczanie i przekształcanie danych.
- Usuwanie oraz dodawanie kolumn.
- Automatyzacja operacji na danych.
- Łączenie danych z wielu źródeł.
- Wykonywanie działań na wielu zapytaniach.
- Właściwości zapytania. Odświeżanie automatyczne zapytania.
- Przekształcanie danych do postaci tabelarycznej z zastosowaniem Power Query.
- Edytor zaawansowany w Power Query.
- Język M w Power Query.
- Funkcje języka M.
- Praktyczne przykłady zastosowania języka M w Power Query.
FORMUŁA SZKOLENIA
✅ szkolenie prowadzone jest w formule on-line i ma cechy szkolenia stacjonarnego;
✅ podczas szkolenia komunikacja uczestników z wykładowcą odbywa się na czacie
(uczestnicy widzą zarówno prezentację i wykładowcę oraz mają możliwość zadawania pytań);
✅ każdy z uczestników szkolenia otrzyma na 1-2 dni przed terminem rozpoczęcia:
✅ indywidualne hasło i login,
✅ materiały szkoleniowe w formie elektronicznej.
SPOSÓB I FORMA ZALICZENIA
Formą zaliczenia kursu są obecności na 70% godzin lekcyjnych. Uczestnik kursu otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu, zgodnie z § 23 ust. 3 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 6 października 2023 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 2175), wydawane przez Oddział Okręgowy SKwP w Gorzowie Wielkopolskim, w ramach którego działa niepubliczna placówka kształcenia ustawicznego będąca organizatorem kursu. Podstawą do sporządzenia protokołu zaliczenia jest lista obecności.
WYMAGANIA SPRZĘTOWE
- Potrzebny jest komputer stacjonarny, laptop, tablet lub telefon komórkowy z obsługą audio-video (kamerka, głośnik, słuchawki),
- Program Microsoft Excel, preferowana wersja 365.
OPŁATA:
- 850 zł od osoby
- 810 zł brutto od osoby - cena dla członków SKwP*
Warunkiem korzystania ze zniżek w opłacie za kurs jest co najmniej roczne członkostwo w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce i terminowe opłacanie składek
Należność za udział w szkoleniu prosimy wpłacać na rachunek bankowy Oddziału Okręgowego SKwP w Gorzowie Wlkp. Pekao S. A. I Oddział w Gorzowie Wlkp. nr 44 1240 3549 1111 0000 4431 1081
Opłatę prosimy uiścić po otrzymaniu zawiadomienia z potwierdzeniem realizacji szkolenia.
Cena obejmuje:
- wykład wraz z autorskimi materiałami szkoleniowymi
- zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.
Materiały i zaświadczenie zostaną wysłane na adres mailowy uczestnika.
CZAS TRWANIA
25 godzin wykładowych on-line
Serdecznie zapraszamy!