Finanse dla niefinansistów czyli jak zarządzać kapitałem obrotowym przedsiębiorstwa
TERMIN I MIEJSCE SZKOLENIA
- Wrzesień 2025 r. od godz. 09.00 do 14.00
- 6 godzin (godzina lekcyjna to 45 minut)
- Szkolenie prowadzone jest w formule on-line, (tzw. webinar). Każdy uczestnik dzień wcześniej otrzyma link z dostępem do platformy.
Finanse dla niefinansistów to cykl szkoleń kreujący niezbędną wiedzę i umiejętności umożliwiające zrozumienie kluczowych metod i narzędzi wykorzystywanych w procesie zarządzania finansami przedsiębiorstwa oraz wpływu podejmowanych decyzji na sytuację całej organizacji. Skierowany jest do osób, które chcą poznać podstawowe pojęcia i zagadnienia związane z finansami przedsiębiorstwa a nie posiadają przygotowania finansowego, natomiast mają potrzebę lepszego zrozumienia języka finansistów.
CEL SZKOLENIA
Celem szkolenia jest poznanie metod i strategii zarządzania kapitałem obrotowym przedsiębiorstwa. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się: jakie czynniki wpływają na jego wysokość, jak ustalić zapotrzebowanie na kapitał obrotowy, jaki jest wpływ kapitału obrotowego na wartość dla interesariuszy, jakie skonto zaproponować odbiorcom, a z jakiego skonta skorzystać u dostawcy.
ADRESACI SZKOLENIA
Szkolenie skierowane jest do osób, które nie posiadają przygotowania finansowego, a w codziennej pracy współpracują ze służbami księgowymi, finansowymi i controllingowymi, a także do menadżerów i członków rad nadzorczych, dla których znajomość zagadnień finansowych jest niezbędna do podejmowania właściwych decyzji oraz rozumienia wpływu tych decyzji na sytuację całego przedsiębiorstwa.
PROWADZĄCY SZKOLENIE
Prowadzącym szkolenie jest dr nauk ekonomicznych Wojciech Naruć, absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, wieloletni praktyk (Członek Zarządu i Rad Nadzorczych, dyrektor finansowy – CFO, controller finansowy, główny księgowy), specjalizujący się w zarządzaniu finansami przedsiębiorstwa, controllingu, rachunkowości finansowej i podatkach, a także we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań biznesowych. Adiunkt w Uniwersytecie Szczecińskim oraz członek i wykładowca Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.
METODY PRACY
Proces kształcenia na szkoleniu realizowany jest w formie prezentacji omawianych zagadnień z wykorzystaniem case study. Szkolenie polega na zdalnym i interaktywnym uczestnictwie w zajęciach poprzez platformę Microsoft Teams. Każdy uczestnik otrzyma link z dostępem do platformy. Do wzięcia udziału w szkoleniu niezbędny jest komputer lub urządzenie mobilne z dostępem do internetu, kamerą i mikrofonem.
OGÓLNA AGENDA SZKOLENIA*
- Podstawowe pojęcia związane z kapitałem przedsiębiorstwa
- Czym jest kapitał obrotowy netto (zwany kapitałem pracującym)?
- Rodzaje kapitału obrotowego netto
- Wpływ zobowiązań, zapasów, należności i gotówki na kształtowanie się kapitału pracującego
- Wpływ kapitału obrotowego na wartość dla interesariuszy
- Ustalanie zapotrzebowania na kapitał obrotowy (kapitał pracujący)
- Strategie finansowania aktywów obrotowych
*) Agenda może ulec nieznacznym zmianom, bez wpływu na jakość i zakres szkolenia.
WYMAGANIA SPRZĘTOWE
Do wzięcia udziału w szkoleniu niezbędny jest komputer stacjonarny, laptop, tablet lub telefon komórkowy z obsługą dźwięku.
OPŁATA
- 330 zł brutto od osoby
- 300 zł brutto od osoby - cena dla członków Stowarzyszenia*
*Warunkiem uzyskania zniżki dla członków, jest na bieżąco uregulowana składka członkowska
Należność za udział w szkoleniu prosimy wpłacać na rachunek bankowy Oddziału Okręgowego SKwP w Gorzowie Wlkp. Pekao S. A. I Oddział w Gorzowie Wlkp. nr 44 1240 3549 1111 0000 4431 1081
Opłatę prosimy uiścić po otrzymaniu zawiadomienia z potwierdzeniem realizacji szkolenia.
Cena obejmuje:
- wykład wraz z autorskimi materiałami szkoleniowymi
- zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.
W ramach szkolenia zapewniamy:
- udział w szkoleniu, możliwość zadawania pytań,
- materiały szkoleniowe w formie elektronicznej (plik pdf),
- zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu.
Informacje dotyczące udziału w szkoleniu:
- Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest pisemne zgłoszenie (przycisk ZAPISZ SIĘ) oraz dokonanie wpłaty najpóźniej na 1 dzień przed terminem szkolenia.
- Rezygnacja za udział w szkoleniu wymagana bezwzględna forma pisemna za pośrednictwem poczty mailowej najpóźniej na 3 dni przed szkoleniem.
- Szkolenie odbędzie przy użyciu platformy do zdalnego prowadzenia zajęć Microsoft TEAMS
- Wymagania techniczne: komputer z kamerą i głośnikiem, dostęp do Internetu (przeglądarka Chrome lub Edge)
- Realizacja szkolenia jest uzależniona od zainteresowania powyższą tematyką.
Materiały i zaświadczenie zostaną wysłane na adres mailowy uczestnika.
Uczestnictwo w szkoleniu potwierdzone jest imiennym Zaświadczeniem, zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 6 października 2023r. (Dz. U. poz. 2175).
Serdecznie zapraszamy!