Szczegóły szkolenia

Kurs Sprawozdanie z przepływu środków pieniężnych

Planowany termin szkolenia: 01 marca 2019r. ( piątek) godz. 9,30

Wykładowca:  biegły rewident

Program szkolenia :

1. Przepływy pieniężne – znaczenie informacyjne.
Sprawozdanie z przepływów jest jednym z elementów sprawozdania finansowego, regulowanym ustawą o rachunkowości. Ma jednak również duże znaczenie praktyczne – jakich informacji dostarcza, dlaczego jest istotne dla oceny kondycji jednostki, jak rozumieć jego poszczególne elementy składowe?...
2. Warianty sporządzania Cash Flow
Sprawozdanie z przepływów (Cash Flow) może być sporządzane metodą bezpośrednią i pośrednią. Omówione zostaną obie metody i różnice między nimi, zarówno w konstrukcji sprawozdania, jak i w problemach techniczno – organizacyjnych związanych z uzyskaniem odpowiednich danych.
3. Metoda pośrednia sporządzania sprawozdania z przepływów.
Obszerne ćwiczenie (niezbędne są kalkulatory!) wykonywane w znaczącym stopniu samodzielnie przez uczestników, pod nadzorem wykładowcy. Ćwiczenie prowadzi przez sporządzanie sprawozdania z przepływów pieniężnych od najprostszych operacji do coraz bardziej skomplikowanych.
4. Wybrane operacje gospodarcze i ich prezentacja w sprawozdaniu z przepływów
Omówione zostaną niektóre mniej oczywiste operacje gospodarcze, np. wniesienie aportu, leasing finansowy, różnice kursowe itp.
5. KSR nr 1 „Rachunek przepływów pieniężnych”
Krajowy Standard Rachunkowości nr 1 „Rachunek przepływów pieniężnych” reguluje bardzo szczegółowo prezentację poszczególnych pozycji sprawozdania. Zaprezentowane zostaną przykładowe uregulowania KSR 1 jako zachęta do faktycznego korzystania ze standardów krajowych w bieżącej praktyce.


Cena
380.00 zł
Tematyka
Rachunkowość
W celu zapisania się prosimy wypełnić formularz.

Można też zapisać się poprzez wysłanie fax-em lub pocztą elektroniczną jako załącznik formularza.